Navigation
Home Page

Who's Who

Senior Leadership Team (SLT)

 

 

 

Headteacher - Angela Anterkyi

Deputy Head & SEND- Vanlata Nathu
Assistant Head - Becky Sutherland
Assistant Head - Dorothy Scott

Director of School Business – Wendy Chambers

 

 

 

                     Foundation Stage Staff (Nursery and Reception)

 

Nursery

 

Class Teacher – Sarda Sahni

NNEB - Ushra Akram

Teaching Assistants – Marina Tipping    Jessica Cloherty                                     

 

Reception

 

Class Teacher /EYFS + Year Leader – Frank Williams
Class Teacher - Ugbaad Warsama

Class Teacher  - Marcela Skoupilova
NNEB - Sam Jain

Teaching Assistants – Cathy Humphris    Valerie Vivancos    Nasreen Akhtar   

                                                  Josephine Jalal     

 

 

 

Key Stage 1 Staff (KS1)

 

Year 1

 

Class Teacher/Year Leader - Yuk Wharton

Class Teacher – Valene Phillip
Class Teacher – Dan
Woodroffe
Teaching Assistants - Rosanna Costa Linares     Julie Francis

                                              Yvonne Smith         

 

Year 2

 

Class Teacher/Year Leader – Cheryl French

Class Teacher - Khilna Shah
Class Teacher – Sabrina Basi

HLTA - Naina Beltram

Teaching Assistants -  Villy Savova      Pascale Levesques    Zahra Haidari

                                                    Aleksandra Antonwicz

 

 

 

Key Stage 2 Staff (KS2)

 

Year 3

 

Class Teacher/Year Leader – Emma Oti

Class Teacher – Isabel Mattick

Class Teacher – Shareen Cooke

HLTA - June Wingate

Teaching Assistants -  Sobia Dar     Magdalene Czula       Shazia Hassan

                                                   

 

 

Year 4

 

 Class Teacher/Year Leader - Joe Miller – Jana Loucas (paternity leave cover)

 Class Teacher – Deborah Paknadel
 Class Teacher – Chantel Blake
 HLTA -
Fauzia Khan

Teaching Assistants -  Rosemarie Clarke   Anca Bodea

 

Year 5

 

Class Teacher/Year Leader - Nasreen Iqbal

Class  Teacher -  Antonia Enahoro
Class Teacher – Mark Sedgwick

HLTA Genetha Jean-Marie

Teaching Assistants -   Sonya Anya    Mahbobeh Shardamani

 

Year 6

 

Class Teacher/Year Leader - Julie Metcalfe
Class Teacher – Bina Patel

Class Teacher - Mike Reed

Support Teacher -  Claire Pigott

Teaching Assistants - Jess Bond     Shaun Bowie     Aly Hirji

 

 

 

Support and PPA Teachers

 

Amanda Mohan (SENDCO)                    Thana Attia Ghobry (Maths lead)        

Sam Richards (EAL coordinator))              Sarah Odah (EAL assistant) 

Pam Benveltzen  (Reading Recovery)        Oonagh O' Riordain(Reading Recovery)               

Nick Murphy (PPA )                               Ramon Rossi (1;1 tuition)                                                     

 

 

Finance and Officer Manager  – Rasa Undaraviciute

PA to Head & HR – Franca Di Paola

Administrator - Dee Edghill
Receptionist – Nono Chiparo

SEN Assistant– Amrat Hirani

Resources – Carol Reeman

IT Technicians - Godfrey Oti  + Marcin Kret           

Catering Manager - Zenib Choudhry  

Assistant Chef -   Marlene Chamberlain  

Facilities Manager –  Vassall Dempster

Welfare – Tracy Blissett
Caretaker – Harry Mignott

Assistant caretakers – Simon Isaacs        

 

School Meal Supervisor Assistants and Kitchen Staff

 

Kitchen              Alison Ifil         Sushma Singh     Ann O’Connor       Debbie Childs       Sheila Lane       Cheryl Andrews        Millicent Brown     Lydia Gordon

 

SMSAs

Cecilia Briginshaw         Sheila Breen     Jan Rabl                  Satwat Janjua            Evelyn Quirke    Joyce Buksh              Stephanie Wellington              

Helen O’Sullivan             Pam Halai             Tina Duckling   

 Marissa Agard    Mandy Nunes     Bernadette Conger-Thompson

            

 


Top