Navigation
Home Page

Who's Who

Meet the staff at school 2020-21

 

Senior Leadership Team (SLT)

 

Headteacher - Angela Anterkyi

Deputy Head - Vanlata Nathu
Assistant Head - Becky Sutherland            Assistant Head - Dorothy Scott

 

                     Foundation Stage Staff (Nursery and Reception)

Nursery

 Class Teacher – Sarda Sahni

 NNEB - Ushra Akram

 Teaching Assistants – Priscilla Vianna Muller / Shazia Hassan                   

Reception

 Star Class Teacher /EYFS + Year Leader – Frank Williams
 Sun Class Teacher –  Valerie Valderrama 

 Moon Class Teacher  - Marcela Skoupilova

 Teaching Assistants –  Nasreen Akhtar / Harriet Cheal / Kanisha Kelly

                                          Mahbobeh Shadamani (1:1)

 

Key Stage 1 Staff (KS1)

Year 1

 Class Teacher/Year Leader - Uilani Marcis

 Class Teacher –  Nhung Vo
 Class Teacher – Simone Murphy
 
Teaching Assistant –  Sonia Rea          

Year 2

 Class Teacher/Year Leader – Yuk Wharton

 Class Teacher –  Chantel Blake
 Class Teacher – Vicky Honour

 HLTA - June Wingate

 Teaching Assistants -  Villy Savova / Julie Francis      

 

Key Stage 2 Staff (KS2)

Year 3

 Class Teacher/Year Leader – Khilna Shah

 Class Teacher – Mike Reed

 Class Teacher – Cheryl French

 Teaching Assistant -  Katie Jackson

 

Year 4

 Class Teacher/Year Leader - Deborah Paknadel

 Class Teacher – Myranda Devonish
 Class Teacher – Antonia Enahoro
 Teaching Assistants -  Rosemarie Clarke / Yvonne Smith

Year 5

 Class Teacher/Year Leader – Julie Metcalfe

 Class  Teacher -  Sabina De Four
 Class Teacher – Claire Pigott / Nick Murphy
       

Year 6

 Class Teacher/Year Leader – Bina Patel
 Class Teacher – Katalina Karamani-Taylor

 Class Teacher -  Manuela Medellin-Rivera

 

Support and PPA Teachers

 Nasreen Iqbal (SENDCO)        Thana Attia Ghobry (Maths Lead)       Sam Richards (EAL) 

 Oonagh O' Riordain (Reading Recovery)       Nick Murphy (Intervention )           Joe Miller (PPA)       

 Jeanie Burr (PPA)                Amanda Mohan (PPA)              Laura Tate (PPA)

 

 Regional Operations Manager  – Rasa Undaraviciute

 PA to Head & HR Manager – Liza Silvanian

 Attendance Officer - Dee Edghill
 Receptionist – Nono Chiparo

 Finance and Admin Assistant - Fauzia Khan 

 SEN Admin Assistant / Support Staff Co-ordinator – Amrat Hirani

 Resources – Carol Reeman

 IT Technicians - Godfrey Oti  

 Catering Manager Zenib Choudhry

 Catering Assistant - Marlene Chamberlin  

 Welfare – Tracy Blissett & Sam Sharan
 Caretaker – Harry Mignott

 Assistant Caretaker – Simon Isaacs        

School Meal Supervisor Assistants and Kitchen Staff

 Kitchen  

 Debbie Childs   Sheila Lane    Manjula Halai    Fadumo Ahmed

 LTAs

 Marissa Agard   Bina Hirani    Monika Vuksani  Naila Kazmi   Elisabetta Manzoli

 


Top